Historia sukcesu

FROGRIOT to agencja kreatywna specjalizująca się w opracowywaniu ekskluzywnych i zindywidualizowanych projektów, w tym projektowanie stron internetowych, marketingu cyfrowego i strategii marki.

Podjęliśmy współpracę z firmą zajmującą się udzielaniem szybkich pożyczek gotówkowych. Współpraca trwała ponad 2 lata, początkowo zostało podpisanie zlecenie na konkretną usługę, ale w trakcie zakres współpracy znacznie się rozszerzył. W związku z dynamicznym rozwojem potrzeb naszego klienta i na bieżąco określanym obszarem zakresu współpracy nie została podpisana umowa. Trudność polegała na tym, że w naszej pofesji ciężko na samym początku ustalić parametry efektu. Nasza skuteczność jest oceniana w szerokim spektrum.

Większość zleceń było składanych drogą mailową w formie nieoficjalnej, jak już wcześniej wspomnieliśmy była to długoterminowa współpraca. Dażyliśmy naszego klienta zaufaniem.

Dotychczas pojawiały się opóźnienia w płatnościach, wszystkie wystawione faktury były omawiane drogą telefoniczną i na tej podstawie zostały wystawiane faktury.

Z czasem pojawiły się zatory płatnicze, które trwały około sześciu miesięcy . Długo starałem się sam prowadzić rozmowy dotyczące ponaglenia w uregulowaniu płatności. Niestety podjęte rozmowy nie przynosił efektów. Nie chciałem zaostrzać sytuacji kierując sprawę do Kancelarii prawnej. Zresztą na skutek przeprowadzenia rozmów z prawnikami dowiedziałem się, że proces będzie długo terminowy i ryzykowny. Nie posiadaliśmy odpowiednich dokumentów potwierdzających zarówno zlecenia usługi jak i potwierdzenia jej wykonania. Obawialiśmy się również zakończenia współpracy, a był to jeden ze stałych klientów.

W pewnym momencie zdecydowałem się na podjęcie kroków, trafiłem do firmy KONTRA której określiłem swoje priorytety tzn. oprócz odzyskania długu, zależało mi na podtrzymaniu współpracy z dłużnikiem. Wymagałem pełnego profesjonalizmu w prowadzeniu negocjacji zmierzających do spłaty wierzytelności.

W wyniku skutecznie podjętych działań, odzyskałem swoje należności. Ponad to praca która została wstrzymana na skutek nie regulowanych należności po jakimś czasie na wyraźne życzenie klienta została podjęta.

W wyniku zlecenia obsługi windykacyjnej firmie KONTRA, nie tylko odzyskałem należności, ale również nastąpiło zdyscyplinowanie naszego klienta. Ta sytuacja nauczyła jedną i drugą stronę przestrzegania warunków współpracy i obecnie układa się pomyślnie.

FROGRIOT

Adam Mucha

©2016 Kontra.